FUNKCJONOWANIE BIBLIOTEKI OD 30 LISTOPADA 2020 r.

Spełniając warunki zawarte w § 10 ust. 22 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, wznawiamy wypożyczanie oraz udostępnianiu zbiorów w bibliotece. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi wytycznymi dotyczącymi udostępniania zbiorów.

GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI

Od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 15.00.

WYPOŻYCZALNIA

1. Wypożyczanie książek odbywać się będzie zgodnie z Regulaminem Biblioteki Uczelnianej.
  2. Preferowane jest zamawianie książek drogą zamówień elektronicznych poprzez katalog internetowy biblioteki http://78.8.190.80/cgi-bin/libraopac.dll?srs i konto czytelnika.
  3. Odbiór i zamówienia książek będą odbywać się w specjalnie wydzielonej strefie, przy drzwiach wejściowych do biblioteki od strony tarasu. Jednocześnie może tu przebywać 1 osoba oraz bibliotekarz.
  4. W punkcie kontaktu (np. na ladzie bibliotecznej) użytkownika z bibliotekarzem ustawiona jest przesłona ochronna (np. z pleksi)
  5. Po każdorazowym przyjęciu książek od użytkownika, blat zostanie zdezynfekowany
  6. Książki, które zostały wypożyczone do domu, podlegają
    3-dniowemu okresowi kwarantanny. W tym czasie zostają odłożone na regał do tego przeznaczony. Odizolowane egzemplarze należy oznaczyć datą zwrotu i wyłączyć z wypożyczania do czasu zakończenia kwarantanny
  7. Książek zwracanych do Biblioteki nie wolno dezynfekować żadnymi preparatami.

CZYTELNIA

1. Księgozbiór znajdujący się w czytelni nie podlega wypożyczeniom na zewnątrz. Nie przewiduje się w czasie pandemii odstępstwa od tej reguły.
  2. Po spełnieniu wymogów reżimu sanitarnego – zakrycie maseczką ust i nosa, dezynfekcja rąk przez czytelników przed podejściem do regałów oraz zachowanie zasady dystansu społecznego (także między regałami) – zezwala się na wolny dostęp do księgozbioru w czytelni. Jeżeli zostaną spełnione zasady reżimu sanitarnego nie trzeba poddawać książek z wolnego dostępu kwarantannie.
  3. W czytelni naukowej mogą jednocześnie przebywać 2 osoby.
  4. Preferowany jest kontaktu z czytelnikami poprzez internet (strona www biblioteki, media społecznościowe, komunikatory, telefon). Dane kontaktowe dostępne sa na stronie internetowej biblioteki biblioteka.pwsz.glogow.pl

ARTYKUŁY Z CZASOPISM

1. Udostępnianie artykułów z czasopism odbywać się będzie dwoma drogami:
  1. Zamówienie mailowe musi zawierać: nazwisko i imię autora oraz dane artykułu, czyli tytuł artykułu, tytuł czasopisma, numer czasopisma oraz strony, na których znajduje się artykuł. Należy również podać swoje imię, nazwisko, rok i kierunek studiów, nr albumu oraz nr telefonu do kontaktu.
  2. Czytelnik otrzyma skan artykułu.
  3. Wyboru artykułu należy dokonać poprzez katalog internetowy dostępny na stronie biblioteka.pwsz.glogow.pl

CZYTELNIA MULTIMEDIALNA

1. Ze stanowisk komputerowych mogą jednocześnie korzystać 2 osoby.
  2. Po każdym czytelniku stanowiska komputerowe, skanery, urządzenia wielofunkcyjne zostaną zdezynfekowane.

ZBIORY ELEKTRONICZNE

1. Zaleca się korzystanie ze zbiorów elektronicznych biblioteki – baz IBUK, LEX oraz baz wchodzących w skład Wirtualnej Biblioteki Nauki.
  2. Kody dostępu można otrzymać pisząc na adres biblioteka@pwsz.glogow.pl lub bezpośrednio u bibliotekarza.