Site icon Biblioteka Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Głogowie

Tydzień Bibliotek w PWSZ

Hasłem Tygodnia Bibliotek 2012 jest „Biblioteka ciągle w grze!”. Jest to akcja społeczna angażująca wszystkie rodzaje bibliotek, centra kultury, placówki oświatowe, wydawnictwa, media oraz władze lokalne. Cel: ukazanie znaczenia książki dla kultury i postępu cywilizacyjnego, rozwoju intelektualnego, zwłaszcza młodego pokolenia, promocja zawodu bibliotekarza.

Tydzień Bibliotek będzie trwał w dniach 8 – 15 maja 2012 r.
1. 8.05.2012 r. – DZIEŃ BIBLIOTEKARZA – przyjmujemy życzenia, rozdajemy cukierki :).

2. 11.05.2012 r. – oczekiwana przez wielu studentów AMNESTIA DLA DŁUŻNIKÓW !!! Jedyna okazja, żeby te osoby, które przetrzymały książki i mają określoną karę pieniężną, mogły uniknąć jej płacenia. Wystarczy oddać książki i (całkowicie dobrowolnie :)) złożyć życzenia z okazji święta bibliotek.

3. 15.05.2012 r. ogłaszamy na naszej uczelni DNIEM WOLNYCH KSIĄŻEK. W tym roku wcześniej niż przypada (początek czerwca), organizujemy Dzień Wolnej Książki. Akcja 'Uwolnij książkę’ będzie polegała na celowym pozostawieniu książki na tzw. 'półkach’ lub w przypadkowych miejscach (sprawdzajcie parapety okienne na wszystkich piętrach !!), aby znalazca mógł ją przeczytać i przekazać dalej. Możecie nie tylko znaleźć tam książkę, ale również pozostawić swoją, którą chcecie się podzielić z innymi. Cele akcji są proste: chodzi o podniesienie poziomu czytelnictwa, o przekonanie innych, że dzielenie się jest lepsze od posiadania, o znalezienie przyjaciół i znajomych myślących podobnie.

Zapraszamy do tej akcji wszystkich studentów PWSZ w Głogowie oraz wykładowców i pracowników Uczelni.

Exit mobile version